ליווי הריון (מעקב הריון) בבית יולדות

הרבה נכתב ונאמר על משמעות "הדרך" או "המסע" בחיים. הדרך אולי יותר משמעותית מהמקום אליו נגיע בסוף… הדרך היא "הדבר האמיתי"… הדרך פנימה מובילה אל הדרך החוצה… ליווי האשה בזמן ההריון, האפשרות שלנו לתת לה יד בבואה להכיר את עצמה, היא "הדרך" מבחינתנו. הדרך, שבסופה לידה, בסופה ילד ובסופה חיים חדשים צופנת בתוכה הפתעות ואפשרויות להתפתחות וגדילה. הריון הוא הזדמנות . אנו רוצות לתת לאשה מקום פיזי וריגשי בו היא תוכל לעבור תהליך ואנו רוצות להיות שם איתה.

מיילדות?

עבודת המיילדת בקהילה כוללת בתוכה טיפול ותמיכה באישה מעצם היותה אישה. עבורנו התמיכה יכולה לבוא לידי ביטוי בתחומים שונים במעגל הפריון של האישה – אם זה בניסיונות להרות, אם זה בהריון על שלביו השונים, בלידה, אחרי הלידה עם התינוק וגם בגיל המעבר.

 הכנה ללידה?

 אנו מבקשות ללכת עם האשה בדרכה, לפגוש עימה צמתים ולבטים ולעזור לה בבירור לגביהם. יש מי שכל צרכה הוא הקשבה, מי שתרצי חיבוק ומי שתרצה ידע. אנו מאמינות כי תהליך זה יהיה מיטבי בצורה פרטנית ועל פני רצף של זמן. וכן – חלק מהתהליך יכול לבוא במקום קורס הכנה ללידה קלאסי…

 לידה טבעית?

 אופן התמיכה שאותה תבחר האשה לקבל בלידה הוא תלוי תרבות. בתרבותנו, נשים רבות משתמשות במשככי כאבים תרופתיים אך קיימות דרכים נוספות לתמיכה. על מנת להזדקק פחות לתרופות, ניתן לחזק את התמיכה האנושית- נשית. תמיכה כזו, אינה יכולה להתחיל בפתחה של לידה ויש חשיבות לבססה במהלך ההריון. לכן, אף פעם לא מוקדם מדי להתחיל את התהליך…

 מה זה אומר תכלס?

 "מעקב הריון" או כפי שהוא נקרא באנגלית בצורה יותר הולמת – PRENATAL CARE  , טומן בחובו אצלנו ליווי מתמשך של האשה על ידי מיילדות החל בראשית ההריון:

  • במהלך שנות עבודתנו בבית יולדות פיתחנו מודל ייחודי ללווי הריון. את המודל הזה נשמח ללמד כל דולה או מיילדת שתפנה אלינו. (ראי קורס לווי הריון לנשות מקצוע)
  • מספר המפגשים ייקבע בהתאם לזמן הפניה של האשה ובהתאם לצרכיה.
    בדרך כלל, המפגש מורכב מנושא מסוים שחשבנו עליו מראש אך יש תמיד מקום לנושאים שיועלו על יד האשה.
    ברוב המפגשים תהיה בדיקה פיזיולוגית של האשה: מדידת ל.ד., האזנה לדופק העובר, בדיקת גובה הרחם, הערכת משקל בהתאם לצורך, מנח ועוד. לעיתים נעבור על בדיקות הדם וננחה את האשה בהתאם.
  • שפת ה BOT הפכה לחלק מהשפה שאנו מדברות בתהליך הליווי.
  • הדרכה בנושא תזונה אמורה לתפוס מקום של כבוד בליווי ההריון. מחקרים מוכיחים שכדי למנוע מחלות או מצבים לא בריאים כדאי להתחיל בשינוי והבנה תזונתית כבר מתחילת ההריון. עובר גדול, סכרת הריון, ל.ד גבוה, רעלת הריון הם מצבים הקשורים לתזונה ולעיתים ניתן למנוע אותם!
  • ליווי ההריון שלנו יעשה לצד מעקב הריון על ידי הרופא המטפל. אנו מאמינות בשיתוף פעולה.