ליווי הריון (מעקב הריון) בבית יולדות

 

הרבה נכתב ונאמר על משמעות "הדרך" או "המסע" בחיים. הדרך אולי יותר משמעותית מהמקום אליו נגיע בסוף… הדרך היא "הדבר האמיתי"… הדרך פנימה מובילה אל הדרך החוצה… ליווי האשה בזמן ההריון, האפשרות שלנו לתת לה יד בבואה להכיר את עצמה, היא "הדרך" מבחינתנו. הדרך, שבסופה לידה, בסופה ילד ובסופה חיים חדשים צופנת בתוכה הפתעות ואפשרויות להתפתחות וגדילה. הריון הוא הזדמנות . אנו רוצות לתת לאשה מקום פיזי וריגשי בו היא תוכל לעבור תהליך ואנו רוצות להיות שם איתה.

מיילדות?

עבודת המיילדת בקהילה כוללת בתוכה טיפול ותמיכה באישה מעצם היותה אישה. עבורנו התמיכה יכולה לבוא לידי ביטוי בתחומים שונים במעגל הפריון של האישה – אם זה בניסיונות להרות, אם זה בהריון על שלביו השונים, בלידה, אחרי הלידה עם התינוק וגם בגיל המעבר.

הכנה ללידה?

אנו מבקשות ללכת עם האשה בדרכה, לפגוש עימה צמתים ולבטים ולעזור לה בבירור אמיתי לגביהם. יש מי שכל צרכה הוא הקשבה, מי שתרצי חיבוק ומי שתרצה ידע. אנו מאמינות כי תהליך זה יהיה מיטבי בצורה פרטנית ועל פני רצף של זמן. וכן – חלק מהתהליך יכול לבוא במקום קורס הכנה ללידה קלאסי…

לידה טבעית?

אופן התמיכה שאותה תבחר האשה לקבל בלידה הוא תלוי תרבות. בתרבותנו, נשים רבות משתמשות במשככי כאבים תרופתיים אך קיימות דרכים נוספות לתמיכה. על מנת להזדקק פחות לתרופות, ניתן לחזק את התמיכה האנושית- נשית. תמיכה כזו, אינה יכולה להתחיל בפתחה של לידה ויש חשיבות לבססה במהלך ההריון. לכן, אף פעם לא מוקדם מדי להתחיל את התהליך…

מה זה אומר תכלס?

"מעקב הריון" או כפי שהוא נקרא באנגלית בצורה יותר הולמת – PRENATAL CARE, טומן בחובו אצלנו ליווי מתמשך של האשה על ידי מיילדות החל בראשית ההריון:

6-12 מפגשים, בהתאם לזמן הפניה של האשה ובהתאם לצרכיה. כל מפגש מורכב מנושא מסוים אך יש בו גם מקום לנושאים שיועלו על יד האשה. ברוב המפגשים תהיה בדיקה פיזיולוגית של האשה: מדידת ל.ד., האזנה לדופק העובר (בהתאם לשבוע) בדיקת גובה הרחם, הערכת משקל בהתאם לצורך, מנח ועוד. נעבור על בדיקות הדם של האשה נשוחח וננחה אותה בהתאם לאורח חייה, למצבה הפיזי והריגשי.
הנושאים השונים כוללים: מתן ידע לאישה לפי צרכיה, שיחות על הפיזיולוגיה הנשית בהריון, הדרכה לקראת לידה והכנה להנקה, שיקוף צרכיה ורצונותיה של האישה, מתן מקום  לכל מה שעולה על ידי האשה כאן ועכשיו.  לאחר שלמדנו את שפת ה  BOT  אנו נעזרות בה במהלך המפגשים.
הדרכה בנושא תזונה אמורה לתפוס מקום של כבוד בליווי ההריון. מחקרים מוכיחים שכדי למנוע מחלות או מצבים לא בריאים כדאי להתחיל בשינוי והבנה תזונתית כבר מתחילת ההריון. עובר גדול, סכרת הריון, ל.ד גבוה, רעלת הריון הם מצבים הקשורים לתזונה ולעיתים ניתן למנוע אותם!
ליווי ההריון שלנו יעשה לצד מעקב הריון על ידי הרופא המטפל. אנו מאמינות בשיתוף פעולה.

סגור לתגובות.